EVROPSKÁ KOALICE PRO PRAHU (EKP) podporuje kandidáta do senátu Jiřího Witzanyho ve volebnímu obvodu č. 23 – Praha 8

Podporují mne | 13. Srpna 2018EVROPSKÁ KOALICE PRO PRAHU (EKP) podporuje kandidáta do senátu Jiřího Witzanyho ve volebnímu obvodu č. 23 – Praha 8

Tisková zpráva:

Další 4 strany Evropské koalice pro Prahu, Sdružení pro Místní Správu, Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), Konzervativní strana a Klub angažovaných nestraníků, podporují prof. RNDr. Jiřího Witzanyho v senátních volbách ve volebním obvodu č. 23, kde by navržen za politické strany SNK Evropští demokraté a evropani.cz.

„Mým cílem je nejen silná Česká republika v silné Evropě, ale také aby se Praha stala skutečným srdcem Evropy,“ říká J. Witzany.  Společná ochrana vnějších hranic, úzce koordinovaná obrana, vnitřní bezpečnost, zahraniční i ekonomická politika, to jsou nutné předpoklady pro prosperitu Evropské unie i jejích členských zemí včetně ČR. Praha bývala hlavním městem Svaté říše římské a není důvod, aby se i dnes nestala jedním z politických, kulturních a ekonomických center Evropy. Je před námi ale ještě mnoho práce, Praha musí dobudovat svůj moderní dopravní systém, zkvalitnit veřejnou správu či podpořit svůj inovační a technologický ekonomický potenciál.  „Jako senátor budu usilovat o rozvoj Prahy, mimo jiné o přesun významných evropských institucí do našeho hlavního města i o to, aby se Praha stala skutečně respektovaným hráčem v Bruselu,“ uzavírá.